"Dzērveņu festivāls"

Drukāt
26.09.2020

“Dzērveņu festivāls” – izzini, izbaudi, iesaisties!


Kā ierasts septembrī, Olaines pilsētā, kura savulaik ir veidojusies uz purva, izskanēs “Dzērveņu festivāls”, kura moto paliek nemainīgs – “Dzērvene veselībai – dzērvene priekam!”.

26. septembrī liela rosība būs Olaines Mežaparkā, kur jau rīta cēlienā ģimenes varēs piedalīties sportiskās aktivitātēs, kuras notiks dažādās stacijās – “Dzērveņu sula”, “Riepu velšana”, “Ašais nesējs”, “Katapulta”, “Zinību nēši”, “Stiprinieka ķerra”, “Bumbu piramīda” –, kā arī spēlēt lielformāta spēles “Meža noslēpums”.
Darbosies vairākas radošās darbnīcas. Vienā no tām – “Filcētas dzērvenes” – sadarbībā ar biedrību “Cerību gaismiņa” varēs apgūt filcēšanas mākslu. Savukārt Amatnieku un mājražotāju tirdziņā būs iespēja iegādāties dažādus gardumus un amatnieku izstrādājumus.


Tie, kuri vēlas vairāk izkustēties, aicināti piedalīties orientēšanās spēlē “Meklējot dzērveņogu”. Tās laikā dalībnieki pārvietosies pa Olaini, meklējot dažāda veida kontrolpunktus, atbildot tajos uz jautājumiem un fotografējoties pie tiem. Kopā apvidū būs izvietoti 30 kontrolpunkti – 10 fotouzdevumi, 10 jautājumu kontrolpunkti, 10 apmeklējamie punkti. Kontrollaiks katrai komandai – divas stundas. Atzīmēšanās kontrolpunktos un laika fiksēšana – ar mobilās lietotnes “Qrenteerings” palīdzību. Uzvar komanda, kura īsākā laikā savākusi vislielāko kontrolpunktu vērtību, un saņem balvu no www.ramkalni.lv.


Neizpaliks arī festivāla senākā tradīcija – “Ogu medības”: apmeklētājiem tiks doti seši uzdevumi, kurus izpildot varēs piedalīties festivāla atbalstītāju sarūpētu balvu izlozē. Par balvām rūpējas: www.finierkaste.lvwww.cietaisrieksts.lv, www.karameludarbnica.lv, www.dabasperles.lv. Savukārt Olaines Vēstures un mākslas muzejā izzinošās diskusijas “Purva pārvērtības” laikā varēs izzināt dzērveņu mājas – purvu.


Protams, festivālā tāpat kā jebkuros svētkos skanēs mūzika! Mazie apmeklētāji varēs baudīt radošās apvienības “Pasaku nams” muzikālo rotaļizrādi “Troļļu neiespējamā misija”, bet par vakara muzikālo noformējumu rūpēsies harizmātiskais vokālists Ralfs Eilands ar grupu, piedāvājot savu soloprogrammu “Tūre 2020”. Festivāla noslēgumā neizpaliks arī pārsteigums – ūdens un lāzeru šovs “Dzērvenīte”!


Savukārt 27. septembrī interesenti ir aicināti kolektīvi doties uz z/s “Strēlnieki”, lai lasītu dzērvenes purvā. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc nenokavējiet pieteikšanos (tālr. 29143922)!

Dzērveņu festivāla organizatori lūdz 26. septembrī nenovietot automašīnas stāvlaukumā pie ūdenstorņa (Zemgales ielā 38, Olainē), jo tas būs nepieciešams pasākuma organizatoriskajām vajadzībām.
Organizatori atvainojas Olaines Mežaparkam blakus esošo māju iedzīvotājiem par radītajām neērtībām (troksni, aizņemto stāvlaukumu u. c.), kas saistītas ar pasākuma norisi, un pateicas par sapratni.
___________________________________________________________________________
Ņemot vērā valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, plānoto pasākumu laiki un norise var mainīties.
Ievērojot Ministru kabineta noteikumus, estrādes teritorijā vietu skaits ir ierobežots. Ieeja estrādē tikai no promenādes puses, saņemot ieejas aproci. Būsim saprotoši, ievērosim distanci un dezinficēsim rokas!
Lūdzam neapmeklēt pasākumu, ja Jums ir noteikta pašizolācija, karantīna vai ja Jums ir elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.
___________________________________________________________________________
Pasākuma laikā notiks personas datu apstrāde (fotografēšana un filmēšana) saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2016. gada 27. aprīļa regulu Nr. 2016/679 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula) un citiem normatīvajiem aktiem personas datu aizsardzības jomā. Pārzine – Olaines novada pašvaldība, Zemgales iela 33, Olaine. Datu aizsardzības speciālista kontaktinformācija: datu.specialists@olaine.lv. Datu apstrādes mērķis: informācijas atklātības nodrošināšana.
Iegūtie materiāli var tikt publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā “Olaines Domes Vēstis”, tīmekļvietnēs www.olaine.lv, www.olainessports.lv, www.olaineskultura.lv, pašvaldības, Olaines Kultūras centra un Olaines Sporta centra kontā sociālajā tīklā “Facebook”, Olaines Sporta centra “Instagram” kontā, pašvaldības mobilajā lietotnē “Olaines novads”, kā arī dažādos mārketinga materiālos pēc pašvaldības ieskatiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!