Jaunumi

Bibliotēku darba laiks svētkos! 16.11.2022.

BIBLIOTĒKAS

Lasīt vairāk
Ziemeļvalstu literatūras nedēļa Olaines bibliotēkā 10.11.2022.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.

Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 25. reizi, Latvijā - 24. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Daba Ziemeļvalstīs.

ziemeļvalstis

Lasīt vairāk
ASV Jūras spēku rokgrupas "FLASGSHIP" koncerts 08.11.2022.
 
ASV Jūras spēku rokgrupa "Flagship" ar īpašu un jaudīgu koncertu sveic visus Latvijas iedzīvotājus Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienā!
Koncerts bez maksas, ar ielūgumiem!
Ielūgumus uz koncertu var saņemt Olaines Kultūras centrā, Jaunolaines Kultūras namā, kā arī piesakoties uz e-pastu omms@olaine.lv!
Koncertu organizē Olaines Mūzikas un mākslas skola!
flagship
Lasīt vairāk
"Mūžības skartie" patriotiski muzikāla mistērija, stāsts par Brīvības cīņām 08.11.2022.

Bezmaksas ieejas kartes iespējams saņemt Olaines Kultūras namā no 11. novembra darbdienās no plkst. 9.00-20.00, kā arī iepriekš rezervējot, zvanot uz tel.nr. 29143922!Mūžības skartie

 

Patriotiski muzikāla mistērija, stāsts par Brīvības cīņām. Autori: Aleksandrs Čaks, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Vilsons.

Scenārijs balstīts Aleksandra Čaka poēmu ciklā “Mūžības skartie”. Aktieris Mārtiņš Vilsons, komponists Jānis Lūsēns un mūziķe Evija Mundeciema ietērpuši Čaka  tekstus spēcīgā, patriotiskā, emocionālā un mākslinieciski sensitīvā valodā, kas ļauj līdzdzīvot un saprast latviešu strēlnieku varonību un neatkarīgas valsts izveides augsto cenu, kuru viņi samaksāja arī par mūsu brīvību un labklājību.  Dažādos laikos atšķirīgi vērtētais darbs ir viens no svarīgākajiem un mākslinieciski augstvērtīgākajiem. To svarīgi atgādināt, izmantojot visus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus, padarot to saprotamu dažādu vecumu, tautību un reliģiskās piederības cilvēkiem. Ejot tālāk un iezīmējot nākotnes vīziju, jāizzina pagātni, lai ar cildeniem un mūsu tautas varoņu pašaizliedzīgiem piemēriem saprastu lietu kārtību un dotu iespēju augt mums pašiem.  Viens no A. Čaka daiļrades vadmotīviem bija personības brīvība, kas visspilgtāk izpaudās poēmu ciklā “Mūžības skartie”, kur strēlnieku tēli attēloti kā pilsoniskās un valstiskās brīvības iemiesojums. Daiļdarba liktenis bija tikpat sarežģīts kā Čaka dzīve – sākot ar vispārēju atzinību un beidzot ar valsts politiskās vadības un paša Čaka noliegumu. Cikla tapšana aizsākās 1930. gadā ar poēmas “Strēlnieku atgriešanās” publikāciju un tūlītēju lasītāju atzinību. Vēlāk, Čakam strādājot Latviešu veco strēlnieku biedrības izdevumu redakcijā un veidojot žurnālu “Latviešu Strēlnieki”, viņš satikās un iepazinās ar strēlniekiem un viņu cīņu stāstiem, no kuriem tapa poēmu cikls “Mūžības skartie”.  Čaka poēmu cikls “Mūžības skartie” ir viens no latviešu literatūras klasikas stūrakmeņiem un pamatoti ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā. “Klausies savas tautas dunā, Viņas līksmi sāpjā runā, Viņas varoņos un nāvē. Mācies līdz ar viņiem stāvēt Uzvarai un baismai pretī, Un nekad vairs kails un netīrs Nebūsi tu visos mūžos.” 

Izrāde 1st 15min Pirmizrāde 2021.gada 18.novembrī, Rīgā Iekļauts Latvijas Skolas somas programmā.

Lasīt vairāk
Olaines Kultūras centra pasākumi novembrī 03.11.2022.

 

Pasākumi novembrī!

Novembra pasākumi

Lasīt vairāk
Sazinies ar mums! 19.10.2022.

Bezmaksas ieejas kartes uz pasākumiem izsniedzam darbdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 17.00, ja nav iespējas ierasties šajā laikā, aicinām sazināties ar mums! 

Sazinies ar mums!

Lasīt vairāk

Jums ir kādi jautājumi, ieteikumi vai vēlaties pavēstīt ko labu? Rakstiet mums!