Olaines novada pasākumi

Drukāt

Olaines pilsētas svētki

Katru gadu 20. februārī Olaines pilsēta svin savu dzimšanas dienu. Tam par godu ik gadu februāra izskaņā tiek rīkoti plaši svētki ar gaismas un skaņas objektiem Olaines Mežaparkā, krāšņu salūtu, dažādām kultūras un sporta aktivitātēm, kas par spīti laika apstākļiem pulcē kopā varenu pulku gan olainiešu, gan pilsētas viesu.

Baltā galdauta svētki

Atsaucoties Latvijas valsts simtgades biroja aicinājumam, arī Olaines Kultūras centrs ir pievienojies 4.maija Baltā galdauta svētku svinētāju pulkam. To ideja ir vienkārša: ģimene, draugi un kaimiņi no vienas mājas, vai vairākām blakus mājām sanāk kopā pie viena galda, ietur vieglu, kopīgi sarūpētu maltīti, kā arī izmanto iespēju pārrunāt ieceres sava pagalma, apkaimes, pilsētas, novada un valsts nākotnei.  Baltā galdauta svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Kopā sanākušos priecē Olaines novada pašdarbnieku deju kolektīvu un dziedātāju koncerti.

Olaines novada svētki

Šogad maija nogalē norisināsies jau devītie Olaines novada svētki! Svētku ietvaros tradicionāli norit deju lielkoncerts, svinīgais svētku gājiens, atrakcijas bērniem, kā arī dažāda veida sporta aktivitātes, piemēram, skriešanas sacensības “Olaines apļi”. Dienas noslēgumā apmeklētājus priecē mākslinieku kocerts Olaines Mežaparka estrādē, kā arī zaļumballe.

Olaines novada Ģimenes diena

Ik gadu Olaines novada iedzīvotāji tiek aicināti atzīmēt Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, kas tika aizsākta ar mērķi veicināt bērnu labklājību. Tradicionāli tā tiek svinēta jūnija sākumā, Jaunolainē. Šie svētki rīkoti ar vēlmi iepriecināt bērnus, pulcēt kopā ģimenes, veicināt savstarpēju iepazīšanos un kopīgu laika pavadīšanu, sniedzot vecākiem iespēju uz brīdi aizmirst par ikdienas rūpēm un pavadīt laisku un piedzīvojumu pilnu dienu kopā ar savām jaunākajām atvasēm. Ģimenēm ik gadu ir iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, konkursos, atrakcijās un stafetēs; ar saviem dziesmu un deju priekšnesumiem sanākušos priecē Olaines novada paši jaunākie kolektīvi.

Ielīgošana novadā

Katru gadu, atzīmējot gaismas uzvaru pār tumsu un pieredzot to, kā saulīte rotājas gada garākajā dienā, Olaines novadā tiek rīkoti Līgo svētki. Cilvēki pulcējas kopā, skan mūzika, smaržo jāņu zāles un visapkārt manāms priekpilns un atraisīts vieglums, brīvs no ikdienas rūpēm, deju un greznu tautastērpu virpuļu ielīksmots. Tradicionāli novada iedzīvotāji tiek aicināti izrotāt savus auto un piedalīties īpašā auto orientēšanās tūrē pa Olaines novadu, ar mērķi labāk iepazīt savu novadu un aplīgot tuvus un tālus novadniekus, kontrolpunktos veicot dažādus atjautības uzdevumus. Uzdevumi tiek sagatavoti atbilstoši izvēlētajai latviešu kino filmai. 2017. gada tematika tika ieturēta filmas “Īsa pamācība mīlēšanā” noskaņās. Novada iedzīvotājiem un viesiem par prieku Olaines Mežaparka estrādē norit teatrāls brīvdabas uzvedums, savukārt vakara noslēgumā visi tiek aicināti uz Saulgriežu zaļumballi!

Jāņupes varavīksne

 “Jāņupes varavīksne” ir ikgadējs pasākums Olaines novada - un īpaši - Jāņupes ciema iedzīvotājiem, kas šogad notiks jau septīto reizi. “Jāņupes varavīksne” izvēršas kā vasaras sezonas noslēguma košas svinības, kurās 2017.gadā ar krāšņu deju šovu uzstājās “Dance Theatre SONRISA” un dziedāja Latvijā vienīgais bārberšopa mūzikas vīru vokālais kvartets “Harmony 4 Riga”, kas šajā mūzikas žanrā muzicē jau 23 gadus. Radošajās darbnīcās bija iespēja izgatavot savu sapņu ķērāju, savukārt, aktīvākajiem apmeklētājiem - piedalīties sportiskās sacensībās. Visu pasākuma laiku darbojās tirdziņš, kā arī foto izstāde – konkurss “Mana Jāņupe”, kuras darbu autori bija paši Jāņupes un Olaines novada iedzīvotāji.

Tēva diena

Tēva dienu Latvijā oficiāli atzīmē kopš 2009. gada, tā svinama septembra otrajā svētdienā, un šoruden Tēva dienas svētki kā plaši, ģimeniski svētki Olainē tiks svinēti jau sesto gadu pēc kārtas. Līdz šim Tēva diena Olainē tikusi atzīmēta ar foto orientēšanās sacensībām, radošajām darbnīcām, Olaines novada kolektīvu svētku koncertu, kā arī iespēju tētiem pārbaudīt savu veselību un piedalīties sportiskās aktivitātēs, veicinot  saturīga un kvalitatīva laika pavadīšanu kopā ar savu ģimeni un bērniem.  Svētki tiek rīkoti ar mērķi atgādināt tētiem, cik ļoti mēs viņus novērtējam par visu, ko viņi ģimenes un valsts labā dara, līdzās tam vēršot uzmanību uz vīriešu veselību un labsajūtu.

Dzērveņu festivāls

Jau kopš seniem laikiem viena no iemīļotākajām olainiešu nodarbēm ir bijusi dzērveņu lasīšana. Mūsdienās daudzās dzērveņu vietās slejas mājas un rūpnīcas, bet vārdam “dzērvene” olainiešu ausīs joprojām ir īpaša skaņa. Sākoties veselīgo ogu lasīšanas sezonai, Olainē jau piekto reizi notiks “Dzērveņu festivāls”. Tā programmu veido dažādi kultūras un izklaides pasākumi, amatnieku un mājražotāju tirdziņš, velo-foto orientēšanās, radošās darbnīcas, apmācības par saudzīgu atpūtu mežā, ogošanas pārgājiens, iedzīvotāju zibakcija jeb flashmob un citas. Ik gadu svētku viesus ar neierastiem dzērveņu gardumiem priecē pavārs Raimonds Zommers, savukārt svētku noslēgumā visi apmeklētāji aicināti izbaudīt krāšņu noslēguma koncertu, kurā uzstājas Latvijā un pasaulē atzinību guvuši mūziķi. Svētku galvenais uzsvars tiek vērsts uz veselīgas un ekoloģiski tīras pārtikas lietošanu uzturā, kā arī dzīvošanu harmonijā ar dabu.

Foto autori: Miervaldis Šteinbergs, Kristaps Kiziks